Ширше рот! Уроки співу від 0 до 3-х років

Навчити дитину співати можна вже в самому ранньому віці. Всі знають, як швидко сприймають нову інформацію маленькі діти – шкода було б втратити таку можливість і стосовно співу. І зовсім не обов`язковий для цього викладач по вокалу. Навіть якщо ви не професійний музикант, але полюбляєте співати і бажаєте запобігти появі тих бар`єрів, які можуть виникнути на шляху дитинив більш дорослому віці, скористайтесь декількома простими порадами:

— Ширше рот! Слідкуйте за собою і під час співу широко розкривайте рот. І просіть дитину робити теж саме. Неприродньо широкий рот під час співу – це запорука хорошого звуку у майбутьному.

— Самі подавайте приклад – не гнусавіть і не бубніть. Навіть якщо ви співаєте колискову, намагайтесь чітко вимовляти слова: дитина запам`ятовує манеру. В подальшому постановка голосу від цього значно полегшиться – це вам скаже будь-який вчитель по вокалу.

— Розвивайте відчуття ритму. Ви не знаєте такого жахливого слова «синкопа»? Не страшно! Почати можна і з найпростішої схеми вправ: поплескайте в долоні, спочатку два рази, потім три рази і попросіть дитину повторити. Далі ускладнюйте (до речі допомагає також навчитись рахувати!).

— Розвивати слух можна простими пісеньками з гаммаподібними мелодіями, тобто де всі нотки йдуть підряд. Пісеньок таких хоч греблю гати. На жаль в більшості мультфільмів зараз пісні гармонічно складні, з непростими інтервалами, співати чисто котрі дітям не під силу.

— Посміхайтесь : співати – це весело!

— Геть сором`язливість. Багатьом батькам саме сором`язливість перед дітьми заважає навчати їх тому, що вони самі вміють: співам, іноземним мовам чи малюванню. Пам`ятайте: діти – ваші найвдячніші учні та глядачі. Якщо ви, звичайно, самі все не зіпсуєте. Почніть з простого: проспівайте щось мимохідь, і ваша дитина одразу прислухається. Йому обов`язково сподобається, як співає його мама чи тато.

Якщо музична студія для вас не варіант (далеко, дорого і т.д.), веселе заняття можна легко організувати вдома. Навчання дітей співу не обов`язково має бути професійним, але завжди повинно приносити радість. І якщо ви в змозі забути про слово «результат» хоча б на 10 хвилин, домашні уроки співу перетворяться на свято.

Записатись на заняття