Школа мистецтв для дітей і дорослих
+38 (066) 353 14 14
Записатися

Записатися на урок

Имя:

Контакт для зв'язку (телефон, e-mail, skype):

Ваші побажання:

Уроки гітари

Викладачі

  • Олексій Бірук

    Викладач класичної, акустичної та електрогітари, веде заняття з дітьми (починаючи з 7 років) і дорослими учнями. Освіта: Київський інститут музики ім. Р.М. Глієра (викладач гри на гітарі, керівник музичного колективу).
Записатися Подарувати сертифікат

Имя:

Контакт для зв'язку (телефон, e-mail, skype):

Ваші побажання:

Навчання грі на гітарі: шлях до мрії

Навчання грі на гітарі

Гітара вже довгий час є одним з найпопулярніших музичних інструментів, і недарма, адже її успіху сприяють багато факторів. По-перше, вона досить компактна і легка в транспортуванні - взяти її на вечірку або в похід куди легше ніж, наприклад, синтезатор або баян. По-друге, вона прекрасно підходить для самостійного акомпанементу вокалістові - іншими словами, на ній зручно грати і співати одночасно. По-третє, людина, що грає на ній, дуже ефектно виглядає! Ну і нарешті, базовим навичкам гри на гітарі можна навчитися досить легко і швидко. Правда, більшість самоучок так і не просуваються далі азів, залишаючись початківцями на все життя, адже навчитися грати на гітарі без системного підходу нелегко. В результаті до серйозного рівня володіння інструментом доходять далеко не всі, а часто інструмент відправляється за шафу, адже граючи роками одне і теж, людина швидко втрачає інтерес до цього заняття і впевненість у своїх здібностях. Щоб цього не сталося, варто заздалегідь ознайомитися з можливими труднощами і навчитися їх долати.

Чи можна навчитися грати на гітарі самостійно?

 

Так! Тому підтвердження - безліч відомих на весь світ гітаристів, наприклад, Ерік Клептон, Джимі Хендрікс, Ноель Галлахер, Джиммі Пейдж, Бі Бі Кінг, які досягли успіху завдяки наполегливій самостійній роботі. Хтось із них не міг собі дозволити навчання у викладачів, а комусь просто було зручніше годинами знімати "на слух" записи кумирів і доходити до всього своїм завзяттям і талантом.

Але не варто думати, що всі блискучі гітаристи є самоучками. Стів Вай, Ел Ді Меола, Річі Блекмор, Ренді Роадс і багато інших свого часу брали уроки у викладачів і більш досвідчених колег по професії. Цей шлях також виправданий - адже під керівництвом досвідченого вчителя, який вміє дохідливо пояснити і мотивувати до вдосконалення, процес навчання грі на гітарі йде набагато швидше і ефективніше.

навчання грати на гітарі для дорослихТому, якщо Ви плануєте серйозно займатися музикою і домогтися певних результатів у цій сфері, ми радимо тверезо оцінити свої сили, цілі, можливості і зрозуміти, що більше підходить саме Вам - самонавчання або ж уроки з професійним викладачем гітари. Вибравши педагога в школі "Соломрія", Ви завжди зможете обговорити з ним наявні побажання і прагнення, а потім скласти індивідуальний план уроків. Він не обов'язково повинен бути статичним і незмінним. Навпаки, з часом можна коригувати деякі моменти, щоб розвиватися в потрібному напрямку.

В нашій школі мистецтв можна брати приватні уроки гітари з нуля для дітей і дорослих. Досвідчений педагог зможе швидко поставити руку, навчити азам гри на інструменті навіть абсолютних новачків. У школі «Соломрія» є уроки гітари для початківців і музикантів зі стажем, для кожного студента розробляється програма навчання. Можна вибрати один із трьох запропонованих курсів:

  • Уроки гри на класичній (акустичній) гітарі;
  • Курси гри на електрогітарі;
  • Навчання грі на бас-гітарі.

Розвивати музикальність можна і потрібно не тільки з викладачем. Спробуйте вслухатися в улюблені композиції, виділити партії певних інструментів. Це заняття дуже захоплює і допомагає під час подальшого навчання грі на гітарі.Адже пальці є всього лише допоміжним інструментом, який виконує завдання мозку.

Тому важливо сконцентруватися на кожному звуці, відчути його тривалість, тембр і гучність. Справжній музикант згодом вчиться сприймати мелодію не тільки цілком, але і окремими партіями, чуючи кожен елемент пісні. Завдяки цьому вдається досягти гармонії, створити власний унікальний стиль виконання.

Проблеми і методи їх вирішення

 

Кожна людина рано чи пізно стикається з невдачами під час навчання. Неможливо запобігти їм усім, але потрібно навчитися реагувати правильно. Наприклад, не варто витрачати багато годин на відпрацювання одного складного моменту на гітарі. Багато студентів роблять цю помилку, намагаючись підсвідомо "покарати" себе. Вони обмежують себе в їжі, відпочинку і розвагах, займаючи весь вільний час музикою. Продуктивність під час таких занять суттєво знижується. Якщо пальці почали боліти, зробіть перерву, після неї все обов'язково вийде. Людина, яка піклується про себе, зможе досягти набагато кращих результатів.

Навчання гри на гітарі дітейПід час навчання можуть виникати і інші труднощі. Лідирує серед них квапливість, спроби занадто швидко навчитися грати на гітарі,пропускаючи деякі важливі етапи. Особливо часто з цією проблемою стикаються люди, які навчаються самостійно - коли ніхто не контролює, занадто велика спокуса пропустити нудний або складний етап. Буває також непросто виокремити з величезної кількості статей та уроків найважливішу і корисну інформацію.

Варто дотримуватися принципу поступовості, рухаючись у напрямку від простих п'єс до складних композицій. По можливості хоча б на перших етапах навчання прислухайтеся до порад досвідчених гітаристів, щоб навчитися правильній постановці руки, не перенапружувати пальці при звуковидобуванні. Не можна пропускати навіть найлегші вправи, інакше згодом переучуватися буде набагато складніше.

Ще багато людей страждають через невпевненість в собі - саме ця психологічна проблема є одним з основних бар'єрів на шляху до успіху. Деякі учні не можуть поставити перед собою мету, зрозуміти, в якому стилі вони хочуть працювати. Необхідно вибрати правильний напрямок, інакше складена програма не зможе бути ефективною.

Як не втратити інтерес?

 

У кожної людини, особливо якщо в її характері сильно розвинена творча сторона, бувають моменти, коли від інструменту або неможливо відірватися, або до нього абсолютно пропадає цікавість. У такі періоди намагайтеся не піддаватися емоціям або робити передчасні висновки, інакше нерви і втома будуть переважати над творчим процесом. Найголовніше - щоб заняття проходили в приємній атмосфері, не варто лаяти себе за помилки. Навчіться розслаблятися, отримувати задоволення від навчання грі на гітарі.

Не варто себе недооцінювати. Люди звикли порівнювати себе з іншими, і в цьому полягає корінь багатьох невдач. Далеко не всім вдається за короткий термін навчитися добре грати чужі твори, імпровізувати або створювати свою музику. Деякі учні впадають у відчай, не бачачи прогресу навіть під час вивчення простих речей, і зовсім даремно.

Наступного разу, коли Ви подумаєте «я ніколи не зможу грати на гітарі так, як улюблений музикант», спробуйте побачити ситуацію з іншого боку. Всі роблять помилки і постійно розвивають свої навички. Відомі гітаристи і звичайні учні перебувають на одному шляху, але в різних його точках. Немає меж досконалості, і талановиті композитори регулярно доводять це. Не варто гнатися за кимось, знайдіть своє звучання, і розвивайтеся в ньому. Танцюйте і співайте, створіть навколо себе атмосферу, наповнену музикою. Тоді все обов'язково вийде. А досягти майстерності з задоволенням допоможуть наші педагоги.

Ми будемо раді бачити вас в нашій школі. Приходьте!

Записатися

Уроки гри на гітарі