Як дізнатися, чи можете ви співати? (або про поганих і хороших вчителів)

Днями зателефонувала жінка з такою історією: її син (хлопчикові 8 років) ходить до дитячої музичної школи на сольфеджіо, ф-но і хор. Першими двома предметами вона задоволена, а от хормейстер нещодавно заявила, що “ця дитина не зможе співати НІКОЛИ”. Я припустив, що хормейстерша – викладач “старої школи” в гіршому розумінні цього слова, і поцілив у точку: за словами мами, це людина вже досить поважного віку, все життя пропрацювала в ДМШ. З таким учителем я вперше зіткнувся приблизно в тому ж віці, що й бідолашний хлопчик. На одному з перших занять дитячого хору при капелі Ревуцького хормейстер мені сказала: “Що ти виєш як вовк на місяць, та ще й голову закинув назад?”. Всі посміялися і через якийсь час забули, а я запам’ятав. І хор кинув, повернувшись до музики вже в зовсім свідомому віці.

Вражає те, що такі слова вимовляє не вчорашній студент музучилища, а цілком собі досвідчений і бувалий викладач. На мою думку, вчитель, який каже учневі, що той ніколи не зможе навчитися співати (грати, танцювати, список можна продовжити) – профнепридатний. Як ці люди примудряються працювати десятки років, отримувати якісь грамоти, звання заслужених працівників освіти та дипломи, мені абсолютно незрозуміло. А найгірше, що за всі ці роки через них проходять сотні дітей, безлічі з яких вони виносять такий вирок-діагноз: «ніколи».

За кілька років існування «Соломрія» у нас було безліч учнів: одні більш здібні, інші – менш, але ніколи ще не було нездатних навчитися. Нездатна людина – це та, яка не хоче нічому вчитися, і таких ми просто не приймаємо. Якщо ви, розмовляючи по телефону, впізнаєте голос знайомого співрозмовника, то у вас є слух, а якщо ви можете говорити, у вас є голос. Для того щоб навчитися добре співати, цих двох факторів і великого бажання цілком достатньо. Так, трохи не забув – ще потрібен хороший викладач з вокалу! У нашій школі, на моє тверде переконання, працюють одні з кращих, а пересвідчитися у цьому дуже легко – просто приходьте на прослуховування!

Антон Максимов, керівник школи “Соломрія”

Записатись на заняття