Знайди свій вокальный стиль

«Як виділитись з натовпу? Як заявити про себе? І чи варто…» – десь такі питання починають мучати музиканта, коли він вже піднявся на певний рівень майстерності. Спочатку уроки вокалу чи гри на гітарі просто приносили задоволення, потім, точно, була криза, коли все хотілось закинути, проте її вдалось перебороти, а тепер ви, знаючи і вміючи вже багато чого, просто розгублені. Як не загубитись серед зірок світового маштабу та зірок «на один день»? Інколи здається, що вже все проспівано, зіграно – все вже сказано в цьому світі. Все варте уваги вже придумане, а якщо намагаються придумати щось варте уваги, то воно беззмістовне.

Бути собою?
Багато хто скаже: потрібно просто вести себе природньо. Біда в тому, що ми підзабули, що таке – природньо. Сучасне медіа середовище надзвичайно насичене, а так як ми з раннього віку вбираємо в себе елементи поведінки, культури і способу мислення, то в результаті виростаємо клонами. Нас, ніби малюнок з пазлів, складають уривки з ток-шоу, серіалів, ранкових шоу на радіо і всього іншого, чого ми встигли нахапатись. Де вже тут говорити про оригінальність і свіжість образу…Тому девіз «просто бути собою» хороший, залишилось лише зрозуміти – як це?

Навчання + особистий практикум
— Не гірше і не краще, просто інший. Порівнюйте себе з іншими – але не в рамках «гірше-краще», а в рамках «я думаю/відчуваю так, а він/вона – інакше». Для чого? Щоб зрозуміти, чим ви відрізняєтесь і що можете потенційно дати. Що можете доповнити в іншій людині. Піддивіться чужі уроки співу, і ви побачите свої слабкі, а головне сильні сторони і переваги.

— Щоденник вам на допомогу. Старий добрий перевірений метод. Записуйте свої думки і відчуття. Розумієте, талант – це не одноколісний візок: взяв за дві ручки і покотив. Це колесо від кабріолету преміум –класу, і якщо хочете прокататись з вітерцем, всі колеса мають бути на місці, а одне з них – це ваш внутрішній світ. Мало ходити на уроки вокала, потрібно ще й розвиватись. Виставки, подорожі, нові враження: отримали – законспектували!

— Зараз заспіваю! Вам є що сказати – кожній людині є що сказати. Деякі виконавці, наприклад, Мерая Кері, тільки й співають про свої життєві негаразди. Інші опираються на досвід. Наприклад, Тоні Брекстон жалілась, що прихильники не бажають чути від неї щасливих пісень: подавай їм нещасливу любов! Доводиться плакати, згадуючи минулі розлуки. Подумайте, що саме турбує вас особисто.

— «З ким поведешся…» І це працює в мистецтві. Людина неодмінно підлаштовується під той рівень, який її оточує.Тому за своїм музикальним середовищем потрібно слідкувати. Не засмічуйте матеріалом з категорії «ширпотреб», ходовими замусоленими мотивами і темами, не слухайте низькоякісне, щоб потім, ненароком, його не повторити.