Навчитись грати на інструменті може кожен

Музика – це не для всіх
Піднімаючи з руїн післявоєнну Японію, педагог на прізвище Сузукі збирав обездолених бездоглядних дітей і організовував притулки. Можна собі уявити, що діти туди потрапляли абсолютно різні. В основу своєї системи навчання Сузукі поклав навчання іноземним мовам і музиці. Починаючи з трьохрічного віку, всі без виключення діти брали в руки скрипку чи сопілку, сідали за фортепіано. І всі без виключення могли навчитись грати на інструменті. Так, зовсім не обов`язково всі вони ставали професійними музикантами, але не станете ж ви відмовлятись від занять спортом тільки тому, що не мрієте про кар`єру спортсмена?

Музика – справа несерйозна
«Бизнес, гроші, кар`єра – це несерйозно, а музика – так, для втіхи» скаже дехто. Часто так говорять саме ті, хто фінансово не відбувся в нашому капіталістичному світі. Люди ж, котрі крутять величезними сумами, готові дорого платити за концерти, спектаклі, картини, і навіть за те, щоб навчитись грати чи співати уже не в молодому віці. Так, існує штучно створена гонитва за предметами мистецтва. Так, існують багаті модники та бездумні мисливці за артифактами, але вони скоріше виключення з правил. Навіть піднявшись на верхівку фінансового світу, люди визнають: мистецтво – одне з головних призначень людини.

Музика не важлива
Неймовірно, але радіо й досі існує. Коли з`явилось телебачення, йому віщували забуття. Але ось вже й телебачення поступається інтернету у популярності, а радіо й не думає відмирати. Здавалося б, ось в мережі тонни пісень – вибирай, безкоштовно! Але ні. Радіо перекочувало і в Інтернет, живе собі на славу. Якщо задуматись, музика акомпонує людині протягом всього життя. Інколи вона співзвучна з почуттями, іноді – пробуджує зовсім інші мелодії. Візуальни й і інтелектуальний матеріал займає у людини час, а музика економить його. Це підтвердить людина за кермом підспівуючи старому шлягеру, закохані на побаченні, під`єднані до одного навушника, «офісник»за одноманітною роботою і улюбленою піснею в вухах.

На завершення можна було б навести цитату про цінність музики (добре, що таких висловів невичерпна кількість) якогось видатного музиканта, але можливо пройшла пора чужих цитат, і настав час вам усвідомити і висловити, що таке музика для вас.