Школа мистецтв для дітей і дорослих
+38 (066) 353 14 14
Записатися

Записатися на урок

Имя:

Контакт для зв'язку (телефон, e-mail, skype):

Ваші побажання:

Коли нічого не виходить… Творча криза

10 Чер

Частенько ви чуєте подібне:

 «Спочатку все було гаразд, із задоволенням ходив на заняття, але потім якось не склалося».

 «Навчався, вчився, але з часом бажання кудись зникло».

 «Нічого у мене не вийшло, хоча починав натхненно, вчителі хвалили …»

Багато людей починають займатися музикою, але лише одиниці доводять розпочате до кінця, щоб навчитися співати або грати на пристойному рівні. Відсутність таланту? Аж ніяк. Тут справа в іншому.

 

Закон хвиль

Та ні, це не урок фізики! Хоча вона й має безпосереднє відношення до нас. Є серед нас щасливчики, у яких запас ціковості та творчого потенціалу стабільно тримається на одному рівні. Набагато частіше у людей спостерігається хвилеподібна картина: підйом – спад, потім знову підйом і – спад. Натхнення потрібно підживлювати, підгодовувати – якщо не щодня, то хоча б періодично, а особливо в ті моменти, коли хочеться все закинути. Неважливо, хто ви: батько юного таланту або самі вчитеся музиці, потрібно завжди враховувати цей фактор і не втрачати віри, коли настає чорна смуга «відсутності бажань».

Чи можна уникнути творчої кризи?

Уникнути, найімовірніше, не вдасться. Зміни настрою, фази росту та дорослішання, особисті біоритми й зовнішні фактори розгойдують наш творчий маятник. Однак можна зменшити ступінь занепаду та запобігти появі «точки неповернення».

 Три «НЕ»

  1. Не зациклюйтеся. Не треба «пережовувати» той самий музичний матеріал – від цього він не смакуватиме довше, а, тим часом, ви – втрачаєте натхнення.
  2.  Не сваріть себе (або когось) і не шкодуйте. Сприймайте стан творчої кризи як природне, але швидкоплинне явище, яке обов’язково закінчиться.
  3.  І, головне, не припиняйте! Ще ніхто не шкодував про те, що займався музикою – шкодують лише про те, що не спробували або покинули.

 

 Три «ТАК»

  • Зайдіть до музичного магазину і виберіть запис виконавця, якого почули вперше.
  •  Подивіться добірку хороших фільмів про співаків та музикантів.
  •  Поставте собі якусь мету (у близькій перспективі) та просто поставтеся до творчого застою якомога спокійніше – повірте досвіду величезної кількості людей.