Школа мистецтв для дітей і дорослих
+38 (066) 353 14 14
Записатися

Записатися на урок

Имя:

Контакт для зв'язку (телефон, e-mail, skype):

Ваші побажання:

Чому я співаю в ніс або «Співучі носи»

29 Кві

Досить популярний запит в інтернеті:  як не співати в ніс. До речі, деякі популярні виконавці співають саме в ніс і абсолютно не соромлячись. Знайшли, так би мовити, свою нішу. Але не будемо про сумне!

«За що мені  таке покарання?»

 Справа може бути і  в індивідуальних особливостях будови, і в наслідках перенесених хвороб (ось чим небезпечний гайморит) , і в звичці говорити в ніс, котра успадкована від найближчих родичів. Часто  людина співає в ніс від звичайної сором`язливості:  ми  стискаємось, ніби зібравшись в вузол, тісний-тісний, і де вже тут розвернутись легеням и гортані?  Тільки ніс і залишається на поверхні , і через нього ми й намагаємось щось  видавати. Сумне видовище, чи не так?

Працюємо над собою!

  • По перше, потрібно берегти себе і свій вокальний інструмент.
  • По-друге, будьте напоготові.  Ловіть себе  в ті моменти,коли ви , зніяковівши, починаєте видавати звуки через ніс, і зупиняйтесь. Потрібно заспокоїтись і пере направити звук поверхом нижче, попередньо розслабивши м`язи горла. Покладіть руку на шию і намацайте – чи на місці звук. Грудний звук віддає більш сильною вібрацією, ніж носовий.
  • По-третє, запам`ятайте: ваш прогрес залежить від того, скільки ви в нього вкладете – часу, зусиль…Практикуйтесь перед дзеркалом, читайте вголос книги – і контролюйте,  контролюйте,   контролюйте  весь час свій звук. Правильне ( Вдих через ніс, а видих через рот) дихання під час бігу теж сприяє тренуванню механізму гортанного дихання. І м`язи живота укріпите заразом: 2 в 1, як то кажуть. 

Говорять, щоб сформувати звичку, потрібно 40 днів «насилля»   над собою. Хм, оптимісти! Чесно кажучи, може знадобитись декілька років, але воно того варте. Більш глибокий, бархатний відтінок  – і голос хочеться просто слухати. Вам сподобається ваше звучання: не як слоненя з нежиттю, а як спокійна впевнена в собі людина, чий голос народжується десь поблизу серця.