Вокальний тест-драйв

Якщо таких монстрів, як «мені не подобається мій голос» або « я жахливо співаю» ви вже подолали ( або тільки в процесі ), тобто психо- емоційні механізми більш-менш відпрацьовані, можна зайнятись безпосередньо фізичним тренуванням – «прокачкою» вашого апарата. Да-да, саме з таким ось технічним підходом потрібно ставитись до тих частин вашого тіла, котрі приймають участь у співі. Ніби машину, ми розігріємо діафрагму і легені, обійдемо всі закутки носоглотки і ретельним чином дослідити ротову порожнину. Якщо нам важлива якість кінцевого продукту, в нашому випадку – звука, нам доведеться стати механіками: десь підкрутити, десь натягти, а десь і послабити.

«Низ»
Пограйте зі своїм пресом, повипинайте живіт, потім максимально втягніть. Глибоко вдихніть і випускайте повітря потихеньку, поступово. Відчуйте, як працює «низ» вашої вокальної машини.

«Середина»
Глибоко позіхніть: відчуйте максимальну ширину позіху – запам`ятайте це відчуття. З закритим ротом проспівайте декілька звуків, поклавши руку на горло – відчуйте дрижання всередині, як вона змінює свій характер та розташування в залежності від висоти ноти. Заспівайте пару нот, закривши ніс рукою, потім – з відкритим носом.

«Перед»
Дослідіть язиком піднебіння і всі ніші між зубами та щоками, губами, ніби у вас в роті загубився крихітний діамант, а руки зв`язані. Побренчіть губами, пошамкайте. Посміхніться широко-широко, а потім зберіть губи трубочкою.

Міміка («тюнінг»)
Ви полюбляєте робити гримаси? Звичайно ж, так! Ну ж бо, зібрали всі м`язи обличчя в пучок (приблизно, звичайно): насупились, міцно заплющили очі… А тепер розслабились і посміхнулись. І ще раз.

Отже, низ – підтягнутий, середина – розслаблена, перед – пружний, тюнінг – …довільний.

Напевне, під час свого техогляду ви знайдете декілька м`язів, якими раніше не користувались, а від цього програвали і сила голосу, і його краса. Тепер, коли в вашому арсеналі з`явились новонабуті ресурси, справи підуть краще.В подальшому ви відчуєте, що для якісного співу вам необхідна підтримка всього тіла – рук, спини, ніг. Цієї цілісності, насправді, і прагнуть досягти артисти і просто творчі люди.

Записатись на заняття