Багато співати – корисно для здоров`я!

Головне – співати правильно. Ви цьому не навчитесь по книгам та новомодним методикам дистанційного навчання – Skype, відеоурокам на DVD і роликам в YouTube.Самоосвіта заслуговує на схвалення, але вона повинна контролюватись живою людиною і вживу. Якраз професіонал по вокалу і підкаже вам, що такого корисного в навчанні співу.

Голосові зв`язки, що правильно працюють, – захист від застуди. З працюючою групою м`язів виникає набагато менше проблем, ніж з пасивними частинами тіла. Не тренуєте хребет – чекайте на остеохондроз, не працюєте з суставами – там відкладатимуться солі. Вокальний апарат – ціла система м`язів і сухожиль, котра, працюючи налагоджено, протистоїть хворобам горла і дихальної системи набагато ефективніше антибіотиків та відхаркувальних сиропів. Не даремно йога виділяє цілий комплекс дихальних вправ для м`язів горла. Біцепси і м`язи пресу, котрим приділяється так багато уваги, – це, звичайно, красиво, а натренована діафрагма – це фантастичний спів плюс здоров`я.

Мій голос заслуговує на бережливе ставлення. Поки люди думають, що їх голос нічого не вартий, вони не дбають про нього. Коли ж викладач вокалу поставить вам голос, і ви почнете співати так, як самі від себе не чекали ( а це майже стовідсоткова гарантія), ви відчуєте, що вам є що берегти. Перестаньте їсти всіляку гидоту, типу насіння, придбайте зручний теплий шарф, а головне у вас з`явиться вагома причина перестати курити та зловживати алкоголем. Коли ви побачите, як руйнуєте ваш талант миттєвим задоволенням від цигарки, коли перед вами постане вибір – отримувати задоволення від співу і радувати інших чи викурити пачку, вас здивує амплітуда мотивації.

І, нарешті, саме головне. Спів – це ваше життя мінус стрес. Суттєве зниження рівня стресу у співаючих доведено експериментально і достатньо обгрунтовано. І хоча перші два пункти теж суттєві, все одно застуда або секундна слабкість здатні ненадовго зіпсувати самопочуння, зниження ж стресу гарантовано. Це пов`язано і з рівнем гормонів, і м`язовим тонусом, і загальним психо-емоційним фоном. Тому не потрібно чекати від себе гострого бажання отримати премію «Греммі» в найближчі півроку: вам подобається співати – займайтесь цим. Можливо, через деякий час з`являться інші хобі. Зміняться обставини тощо. Тим більш – ловіть момент. Спів – вдячний супутник.. і ви не пожалкуєте що oдного разу зустрілись з ним.

Записатись на заняття